Annonce

Vælg dato: 2017-11-12

Vis programmer fra kl.:
Søndag d. 12. november
00:40Holdningsændringer i indvandrerdebatten
01:35Dyrk drømmen på trods (3:4)
02:00Vissi D’Arte - fødselsdagsportræt af Inga Nielsen
02:45Gensyn på dk4
Anekdoter fra brillens historie
03:00Dynamiske kyster (4:4)
03:35EU som vækstmotor
04:05
04:35EU’s klimamål
05:05Odense Midtby 2016
05:50
06:20
06:55
07:05Blixens vase
07:20
07:50
08:00Jagtmagasinet
Bukkejagt 2015
08:30Moderne størfiskeri (1:2)
09:00
09:30 (55)
10:00SMASH
10:30Rhône-floden
11:00København -
12:40Region Hovedstaden -
14:20En film om sjællandske erhvervsskoler i udlandspraktik
14:55
15:00Vissi D’Arte - fødselsdagsportræt af Inga Nielsen
15:45Gensyn på dk4
Anekdoter fra brillens historie
16:00direkte
17:00 (1:3)
18:05
18:15Naturen (2:3)
19:05Holdningsændringer i indvandrerdebatten
20:00Snoet jagt
20:30Moderne størfiskeri (2:2)
21:001. semifinale
22:20ud af ensomheden -
23:20 (6:7)
Mandag d. 13. november
00:50Birgitte Raaberg
01:20Rund fødselsdag
01:55Handling skaber forvandling (4:4)
02:10
03:00Lymfedrænage
03:30 (10)
04:25Nye Borgerlige
05:00De vilde katte
05:25 (55)
05:55
06:30
07:00Om kost
07:30med Benjamin
08:00Kniv og gaffel
Cafe Noisette
08:20Gæst Bodil Jørgensen
08:50Tonny Vorm
09:20
09:30Jagtmagasinet
Bukkejagt 2015
10:00 (6:7)
11:05Øhrgaard med tyskere
Herfried Münkler
11:50
12:30 (3:3)
13:00Gæst Anne-Cathrine Riebnitzsky
13:30Josua Christensen
14:30en ildsjæl i Aalborg -
14:50
15:00August Bournonville 200 år (3:14)
15:30Journalistikkens ikoner: Morten Sabroe
16:00Direkte
17:00
17:30Lastbiler - arbejdsglæde på store hjul (2)
18:00Om kunst og læring
18:15Kerteminde 2017
19:00
19:30Den levende skov
20:001. semifinale
21:20November
21:50Rhône-floden
22:20Spinnefiskeri i Ebro
22:50Snoet jagt
23:20
23:30København -
Tirsdag d. 14. november
01:10Region Hovedstaden -
02:50Torben Steno
03:55Borgring 2017
05:00
05:30ånden lever videre -
06:00Den danske rejsebranche
06:35Lykke Friis
07:00Om stress
07:30med Benjamin
08:00Snoet jagt
08:30Spinnefiskeri i Ebro
09:00Danmark - det mindst korrupte land
09:35 (4:4)
10:00
10:30Culinarius, Køln
11:00Claus Robert Krumrei
11:35Herslev Bryghus
11:55Erling overdriver aldrig
Special - (8:10)
12:20
12:30Handling skaber forvandling (4:4)
12:50Hvordan
Chokoladefabrikken - Chokoladeplader
12:55
13:30Enhedslisten
14:05Madbrød
14:20
14:50
15:00 (55)
15:30Rhône-floden
16:00Direkte
17:00Kultur og penge
17:30”Det er aldrig for sent at sige sin mening”
18:00Dannelse og uddannelse
18:50Trøffel og sortfodspølse
19:001. semifinale
20:20Fra hosekræmmere til tekstilerhverv (1:4)
21:00Dramaserie med Hansi Hinterseer (2:8)
22:351. semifinale
23:45 (3:7)
 
       
dk4 | Rådmandsgade 55 | 2200 København N. | Tlf. 7025 3535
© Copyright dk4. Materialet må ikke gengives uden tilladelse.

Annonce